שולחנות אוכל עגולים: פתרונות עיצוב מודרניים לכל חלל

שולחנות אוכל עגולים חוזרים לככב בפינות האוכל ומביאים איתם אווירת  שוויוניות ואינטימיות סביב השולחן. איך בוחרים בפינת אוכל עגולה ואיך מתאימים אותה לבית? כל התשובות בהמשך!  לפינת האוכל יש מקום מיוחד בבית ולא רק בגלל שהיא ממוקמת במרכזו. כאן נפגשים בני המשפחה ולעיתים גם אורחים המגיעים הביתה ויושבים לארוחות משותפות ולכן יש חשיבות לבחירה בפינת […]

שולחנות אוכל עגולים חוזרים לככב בפינות האוכל ומביאים איתם אווירת  שוויוניות ואינטימיות סביב השולחן. איך בוחרים בפינת אוכל עגולה ואיך מתאימים אותה לבית? כל התשובות בהמשך! 

לפינת האוכל יש מקום מיוחד בבית ולא רק בגלל שהיא ממוקמת במרכזו. כאן נפגשים בני המשפחה ולעיתים גם אורחים המגיעים הביתה ויושבים לארוחות משותפות ולכן יש חשיבות לבחירה בפינת הישיבה המתאימה. 

אחת ההחלטות המשמעותיות בנושא היא צורת הפריסה של הפינה, האם מלבנית, ריבועית, עגולה או אובאלית. כיום נראה, שההגמוניה של השולחן המלבני הולכת ונסדקת ויש נטייה לבחור   בשולחנות אוכל עגולים. 

פינות אוכל עגולות הפכו לטרנד חם בעולם עיצוב הפנים בשל יתרונותיהן האסתטיים, אך גם החברתיים, מאחר שהן תורמות לאווירה אינטימית בין המסובים, לתקשורת זורמת ולתחושה שוויונית יותר, מזו שמאפשר השולחן המלבני. 

שולחנות אוכל עגולים לאורך ההיסטוריה

שולחנות אוכל עגולים היו מקובלים מאוד בתרבויות עתיקות, מאחר שהמעגל סימל אחדות ושוויון. ביוון העתיקה, הם שימשו לאירוח סימפוזיונים ותרבות הסינית, סימלו הרמוניה ואחדות משפחתית, ללא היררכיה.

עם הזמן הפכו שולחנות האוכל המלבניים לנפוצים יותר, בעיקר בתרבויות המערב, דווקא מכיוון שהם פורמליים ומדגיש היררכיות, עם מתן חשיבות יתרה לראש השולחן, בעוד שבתרבויות אסיה, שמרו אמונים לפינות העגולות.

עם החיפוש אחר כיוונים חדשים בעיצוב הפנים, החלו פינות האוכל העגולות לחזור. מעצבי פנים ובעלי בתים כאחד, מגלים את היתרונות הטמונים בשולחנות האוכל העגולים, ואת יכולתם להשתלב בחללים שונים.

היתרונות של פינת אוכל עגולה

לפינת אוכל עגולה, יש בראש ובראשונה יתרון אסתטי ועיצובי. הצורה העגולה היא אלגנטית ומייצרת תחושת הרמוניה וזרימה. 

לצורת המעגל, יש משמעות לעיתים גם מבחינת הנוחות והניצול הנכון של החלל, במיוחד באזורי אוכל קטנים יחסית. היעדרן של  פינות חדות, מאפשר התנהלות נוחה ומרווחת סביב השולחן. 

לשולחנות האוכל העגולים יש כאמור גם יתרון חברתי. הישיבה סביבם שוויונית, ללא ראש שולחן ולכל אחד מהמסובים, אפשרות לקשר עין ואינטראקציה עם האחרים. 

שילוב פינת האוכל העגולה בבית

בבחירת רהיטים לפינת האוכל, יש להתחשב בכמה גורמים:

  • גודל החלל – גודל ומבנה החלל, הוא שיקול משמעותי בבחירה וחשוב למדוד את ממדיו לפני הבחירה ברהיטים, כדי להבטיח סביבה מרווחת בפינת האוכל ולאפשר התנהלות במרחב וישיבה נוחה. יש להשאיר מרווח של כמטר וחצי בין הרהיטים לקירות. 
  • מספר מקומות הישיבה הנחוץ – גורם נוסף בבחירה, הוא מספר הסועדים שאמור להשתמש בפינת האוכל, גם באירועים וחגים וכמה מקומות ישיבה יידרשו, כדי שכולם יוכלו לסעוד ביחד ללא צפיפות.
  • גודל הריהוט – גודל הריהוט הוא העניין הבא שיש לתת עליו את הדעת. ממדי השולחן והכיסאות צריכים להתאים כמובן לגודל החלל, שוב, כדי שלא לצופף ולאפשר מעבר חופשי.
    שולחנות אוכל עגולים ניתן למצוא בגדלים שונים, כולל מנגנוני הרחבה, להתאמה לגודל החלל ולמספר מקומות הישיבה הנדרש בכל עת. גם למספר רגלי השולחן יש משמעות. סביב שולחן עגול עם חמש רגליים, יכולים לשבת ארבעה סועדים. שולחן בעל שש רגליים, יתאים לשמונה.
    הכיסאות צריכים להתאים בגובהם לשולחן, כשרוחב כיסא סטנדרטי, יש לדעת, הוא 48-43 ס”מ וגובהו 45 ס”מ. משענות ידיים לכיסאות, יש לזכור, יתפשו מקום נוסף.
  • עיצוב הרהיטים – עכשיו נותר רק לבחור בעיצוב הרהיטים, אם בסגנון כפרי, קלאסי, וינטג’, אורבני או מודרני, בהתאם לטעם האישי ולסגנון העיצוב של הבית כולו, או לפחות של המטבח והסלון הסמוכים לפינה. שולחנות אוכל עגולים מגיעים במנעד רחב של סגנונות עיצוב, חומרי גלם וסוגי גימור, כך שניתן להתאים אותם לכל בית.
  • חומר הגלם והגימור – רהיטים לפינות אוכל עגולות, מיוצרים ממגוון של חומרי גלם, כמו עץ, זכוכית, אבן, פורצלן, מתכת שיש ועוד ומשילובים ביניהם, כך שהמבחר הוא גדול וכל אחד יכול למצוא בו את המתאים לו. 
  • קלות התחזוקה והפונקציונליות-  כשבוחרים ברהיטים, יש לקחת בחשבון גם את נוחות השימוש בהם ואת דרישות השימור והתחזוקה. ברכישת שולחנות אוכל, יש לבדוק את מנגנוני הפתיחה ולברר את משימות התחזוקה הדרושות לו.  

איך בוחרים שולחנות אוכל עגולים?

מאחר ששולחן האוכל הוא הרהיט המרכזי בפינת האוכל, יש לבחור בו בקפידה. שולחנות האוכל העגולים, זמינים בחומרים כמו עץ, מתכת, זכוכית, פורצלן ועוד, עם פלטות בציפויים עמידים, אבל שולחן האוכל חייב גם להיות יציב ועמיד למשקלים כבדים. יש לוודא שהוא קל להזזה, שהוא עשוי מחומרים עמידים לשריטות וטביעות ידיים וקל לניקוי.

יש לוודא בנוסף, שממדי השולחן מתאימים לצרכים ולגודל החלל. שולחן עגול בקוטר 140-120 ס”מ, יאכלס סביבו עד ארבעה סועדים והגובה הממוצע של שולחן אוכל הוא 75-77 ס”מ. מיקום הרגליים הפנימיות של שולחן עגול, צריך להיות במרחק של 27-30 ס”מ משולי השולחן ולאפשר מרווח של כ-60 ס”מ לרגליהם של כל אחד מהיושבים סביבו.  

שולחנות האוכל ניתנים גם להגדלה ויכולים לספק גמישות בנוגע למספר הסועדים, בעת הצורך, עם מנגנון פתיחה שלא פוגם בנראות שלהם.

 

תוכן עניינים

מאמרים נוספים